Helko

Přípravek, který s bakteriemi poradí


Chodit v létě na veřejné koupaliště je sice možné, ale daleko lepší je si prostě na zahradu pořídit vlastní bazén. Ano, je to trochu vyšší investice, ale na druhou stranu nebudete muset už nikdy platiti kvůli koupání vstupné ani se tlačit ve frontě u sprch. Prostě jen vyjdete na dvorek a skočíte do bazénu. Hlavně v letních parnech takovéto osvěžení přijde vhod. Je totiž doporučováno chladit se nejen vnitřně, tedy pitím vody, ale ochlazovat se i z vnějšku.
Bazén v noci
Tropické teploty většině lidem příliš dobře nedělají, na rozdíl třeba od bakterií, zvláště těch žijících ve vodě. Pro to je vhodné bazénovou vodu preventivně ošetřovat speciálními dezinfekčními preparáty, které se už o nevítané bakterie dokáží postarat. Ty totiž mohou nejen způsobovat rozličné kožní nepříjemnosti, ale rovněž i zažívací potíže. Jedním z nejvhodnějších prostředků na hubení těchto mikroskopických nepřátel je chlornan sodný . Přípravek, který je ověřen mnoha desetiletími.
Chlornan sodný patří, co se týče bazénovou chemii mezi absolutní klasiku, kterou alespoň v našich luzích a hájích používá naprostá většina majitelů bazénů a bazénků. Účinnost tohoto přípravku je skutečně vysoká, takže pokud ho budete používat přesně podle návodu, neměli byste se bát toho, že se stane voda ve vašem soukromém koupališti z ničeho nic nepoužitelná. Tento druh přípravku spolehlivě zlikviduje veškeré nevítané hosty.
Bazén u vily
V případě, že budete postupovat podle návodu, nehrozí, že byste nějakým způsobem ohrozili funkčnost svého bazénu. Žádné usazeniny a další obdobné nepříjemnosti rozhodně nehrozí. Dávkování je jednoduché, takže se nějaké vysoké náročnosti rozhodně bát nemusíte. Co možná může být problém, to je frekvence dávkování, která by měla být od tří do šesti dnů. Kdy se o den nebo dva opozdíte, nemělo by to příliš vadit, ale například takové týdenní zpoždění už může znamenat pokles kvality vody.